Експерти пояснили, чому в Європі ціни нижчі, ніж в УкраїніНезважаючи на те що в Україні купівельна спроможність нижче, ніж у країнах Євросоюзу, ціни у нас часто вище.


Будинок на морському узбережжі в Одесі коштує дорожче, ніж аналогічний у Болгарії, а за джинси і косметику в українському магазині доведеться викласти набагато більше, ніж в Польщі.


«Будучи в Польщі, провів експеримент: сфотографував ціни на асортимент магазину Zara в Варшаві, а потім подивився на аналогічні в Києві. Різниця – 10-20 євро на товар», – розповів «Вестям» турист Євген Зацепін.


Подібна історія і з косметикою. «Туш Christian Dior в Європі коштує вдвічі нижче, ніж у нас. Невже у нас все такі багаті?»- обурюється Анастасія Кравцова. Експерти підтверджують: ряд товарів і послуг в Україні дійсно набагато дорожче, ніж в Європі.


«Існує таке поняття в нашому бізнесі, як корпоративна змова. Середня ціна на бензин або на послуги провайдера в принципі по місту завжди приблизно однакова. Так в Україні прийнято, що в середньому націнка в ресторанах становить 200-300%. У Польщі, наприклад, ця націнка нижче», – говорить президент асоціації рестораторів Ольга Насонова.


У магазинах Європи можна навіть відшукати більш дешеві продукти, ніж в Україні. Наприклад, півкіло арабіки в польському супермаркеті коштує 280 грн на наші гроші, а у нас аналогічний пакет – 699₴ Велика різниця в цінах і на алкоголь.


«Що стосується елітного алкоголю в Європі, то він розрахований на європейців, які періодично його можуть купувати. А у нас тільки на разового покупця, тому він і коштує дорожче», – пояснює директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. За його словами, в Україні націнка на елітне спиртне досягає 300%.


Що стосується більш дешевого європейського сиру, на думку Дорошенка, у нас цей продукт дорожчає через брак молока. «Більш дешевий сир в Болгарії. Але в розвинених країнах Європи він буде дорожче. Зараз, до речі, розглядається питання завезення до нас європейського молока, тому наші ціни зрівняються», – вважає Дорошенко. – Також більшість соціальних продуктів в тій же Польщі дешевше, ніж в Україні, хоча через більш дешевої робочої сили має бути навпаки. Але у нас в вартість закладають корупційну складову, яка часом становить левову частку. І податки у нас вдвічі вище, ніж в Європі – наприклад, якщо в країнах ЄС податок ПДВ 5-7%, у нас – 20% ».


____15709_650x4101


Економічний експерт Олександр Охріменко додає, що у випадку з світовими брендами проблема ще і в нашій купівельної спроможності: «Так, Zara шиє на весь світ, але прораховує, скільки товарів можуть купити в тій чи іншій країні. Там, де куплять більше, буде дешевше. У нас купують менше, тому і дорожче». Також пояснює і нашу дорожнечу авто гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко: «У Росії можна купити автомобілі дешевше, ніж у нас. Те ж саме в Казахстані або США. Просто це великі ринки, і світові виробники, які хочуть їх завоювати, демпінгують. Що стосується Європи, то я б не сказав, що там машини набагато дешевше. Якщо ви подивіться Данію, то там при покупці нового авто потрібно заплатити податок в 180% ».


У Словаччині дешевше, ніж в Закарпатті


У жителів Закарпаття популярні будиночки в Словаччині, в 30-50 км від кордону. Їх ціна € 15-20 тис. А під Ужгородом пристойний будинок – € 30 тис. Те ж саме і з нерухомістю біля моря. Якщо в Чорногорії можна дозволити пристойний будиночок за € 23 тис., То в Одесі за ці ж гроші – річну хатинку.


«Наші продавці неадекватно оцінюють вартість квадратних метрів. Долар у нас зріс утричі, а квартири подешевшали на 20-30%. І зараз нерухомість в Болгарії, Чорногорії, Чехії, Греції і Іспанії найчастіше нижчі, ніж в Україні », – говорить ріелтор Наталія Гук. Експерт з нерухомості Віктор Несін пояснює різницю попитом: «Одеса ж, як Київ і Львів, користується попитом, тому ціни ніхто опускати не буде».


Джерело статті: “http://informator.news/eksperty-poyasnyly-chomu-v-evropi-tsiny-nyzhchi-nizh-v-ukrajini/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя